Sammen om trygge møteplasser

Når barn, foreldre og frivillige samles til fotballcup i Drammen, handler det om mer enn mål og pokaler. Sammen med MOT og Drammen Ballklubb ønsker vi å bidra til trygghet, fellesskap og idrettsglede, både på og utenfor banen.

https://vikenfiber.no/wp-content/uploads/2025/10/IMG_2883-980x438.jpg

Dagen startet med et spennende trikseshow med Tobias Becs, før MOT snakket om hvor viktig det er å bry seg om hverandre. Budskapet traff godt hos både store og små. MOT er en organisasjon som jobber for å styrke ungdom, slik at de blir trygge og tør å møte hverdagens utfordringer. Gjennom samarbeidet med MOT ønsker vi å bidra til mer trygghet for unge.

Tobias Becs
Tobias Becs reiser verden rundt som ambassadør for sporten og kunstformen freestyle fotball, også kjent som fotballtriksing.

Mot sitt mål er å styrke ungdoms robusthet og et varmere og tryggere samfunn.
MOT sitt mål er å styrke ungdoms robusthet og et varmere og tryggere samfunn.

Blant de mange spillerne møter vi en jentegjeng på fire. Nadia (10), smiler bredt når hun får øye på trikseproffen Tobias Becs. – Det er gøy å møte en kjendis! Dana (10) deler stolt at hennes trikserekord er ti.

For Maja (10) handler dagen om mer enn bare scoringer, hun synes det beste med dagen er å møte andre spillere og se hvor flinke de er. – Det er sånn man kan bli bedre, sier hun.

I år spiller jentene for første gang om pallplass, og spenningen er til å ta og føle på. Med både jenter og gutter på samme lag er det likevel samholdet som står i sentrum.

DBK kamp

Vi i Viken Fiber var på plass med aktiviteter og konkurranser som skapte liv og smil i pausene. For oss handler sponsorarbeid om å bidra til ekte opplevelser og gode minner – å støtte det som får folk til å møtes, heie sammen og ha det gøy.

dbk

Hos Drammen Ballklubb møter vi det samme engasjementet. Klubben jobber aktivt for å skape gode arenaer for både barn og foreldre, et arbeid som er avhengig av støttespillere og frivillige. Et banner på banen minner alle om klubbens kjernebudskap ‘Ingen foreldre – ingen idrett’.

– Budskapet til MOT om å vise mot passer godt til vårt budskap om å bygge trygge barn og ungdom sier Knut i Drammen Ballklubb.
– Budskapet til MOT om å vise mot passer godt til vårt budskap om å bygge trygge barn og ungdom sier Knut-Erik Holmen i Drammen Ballklubb.